top of page

Veteriner Dahiliye

Veteriner Dahiliye


Hekim muayenesi ve yardımcı muayene yöntemleri uygulanarak hastamızın sorunları tespit edilir. Dahiliye muayenesi için lütfen randevu alınız. Kardiyoloji, Dermatoloji, Solunum sistemi, Sindirim sistemi, Üriner sistem, Endokrin sistem


Veteriner Kardiyoloji

Kedi kalp hastalıkları, köpek kalp hastalıkları muayenesi için randevu alabilirsiniz. Kalp muayenesi, kalbin oskultasyonu, kalp ultrasonu, kalp röntgeni, VKS, kalp enzimleri , EKG, doppler ölçümü en sık kullanılan yöntemlerdir.

Veteriner Dermatoloji

Hayvanlarda deri hastalıkları dermatolojik olarak muayene edilir. deri hastalıkları ve kulak hastalıkları dermatoloji muayenesini içermektedir. Mantar, uyuz, egzama, alerji gibi hastalıklar hastamızın genel durumu ve yaşam şekli ile alakalıdır. Birbiri ile bağlantılı dikkatli incelenmesi gereken sağlık sorunlarıdır. kaşınıyor, kızarıklık var, tüyleri dökülüyor, şişlikler var, tüyleri çıkmıyor, kulaklarını kaşıyor, kulaklarında akıntı var, derisinde kararma var, derisinde pullanma, kabuklanma, derisinde yaralar var. Tüm lezyonlar birbirine benzemektedir. Deriden örnek alınması, kıl örneği alınması, deriden kazıntı alınması, kan tahlili, hormon ve enzim tahlili gibi muayene yöntemleri ile hastalığın tanımlanması gerekmektedir.

Solunum Sistemi

Üst solunum yolu ve alt solunum yolu enfeksiyonu alarak ayrılmaktadır. Solunum sistemi muayenesi için randevu alabilirsiniz. Öksürüyor, burnu akıyor, burnunda sümük var, belli zamanlarda öksürüyor, hapşırıyor, gözlerinde yaş akıyor. Tahlil ve görüntüleme ile tanımlanması gerekmektedir.

Sindirim Sistemi

Ağız ve anüs arasında bulunan sindirim sistemi , hormonlar, enzimler, faydalı bakteriler yanında, karaciğer, pankreas gibi organlar ile beraber faaliyet göstermektedir. Vücutta sağlık sorunu yaşayan her sistem , sindirim sistemi problemlerini gösterebilir. Detaylı muayene edilmeli ve geç kalmamalısınız. Yemiyor, kusuyor, ishal, sarı kusuyor, köpük kusuyor, kabız, çok su içi sonrasında kusuyor, mama kusuyor. Bu semptomların tanımlanması gerekir.

Üriner Sistem

İdrar yolları muayenesi için randevu alabilirsiniz. Üriner sistem, böbrekler, üreterler (idrar kanalları) , idrar kesesi, Ürethra (idrar yolu ) muayenesini içermektedir. Böbrek yetmezliği, idrar taşı, idrar kristalleri, idrar yolu enfeksiyonu, alt idrar yolu enfeksiyonu, üst idrar yolu enfeksiyonu. Tahlil ve görüntüleme sistemleri ile tanımlanması gereken, hayati tehlikeye sahip hastalıklardır.

Endokrin Sistem

Vücut faaliyetlerinin tamamına etki gösteren sadece tahlil ve görüntüleme ile belirlenebilen , en karmaşık etki mekanizmasına sahip sistemdir.Comments


bottom of page