Egzotik ,Kemirgen, Sürüngen ve Kanatlı Hayvan Muayenesi

Kanatlı hayvan  ve egzotik hayvan muayenesi için  kliniğimiz den yardım alabilirsiniz.kanatlı hayvan muayenesi öncelikle küçük dostumuzun kafes kontrolü ve bakım şartlarının kontrolü ile başlar. Egzotik hayvan, kanatlı, kemirgen, sürüngen  muayenesi için bizi ziyaret edebilirsiniz. Günlük bakım sırasında küçük dostumuzun hasta olduğunu anlayan ve veterineri ile iletişime geçen hasta sahiplerimiz en kısa zamanda randevusu oluşturularak muayenesi yapılır. Muayene için yaşam alanı kontrolü çok önemli, örneğin taze dışkı ishal olmuş canlının hastalığında teşhis için belirleyici ve mikroskobik olarak incelenmeli. Veterineri ile düzenli kontrol ve muayeneye 
 giren canlılar hastalık başlamadan müdahale fırsatını yakalayabilir. Kafese yeni katılan kuşlardan hastalık bulaşmasını önlemek  için karantina süreci önemli. Kuş bakan ve kanatlı hayvan yetiştiriciliği yapan kişiler temizlik ve dezenfeksiyon programını düzenli takip etmeli. Kuşlara hastalık bulaşmaması için aşılamalarını takip etmeli. Kanatlı hayvan hastanesi giriş kapısına yakın olan kliniğimizi ,ilaç ve malzeme  temini için arayabilirsiniz..

Küçük dostlarımızın bakımı hassas ve tedavisi zorludur. Tedavide en önemli etken hastalığın zamanında fark edilmesidir. Çoğunlukla belirtiler küçük ve gözden kaçabilir. Gözle görülebilen duruma geldiğinde hastalık oldukça ilerlemiş ve hastamızın hayatını tehlikeye sokmuş olabilir. Bilinçsizce kullanılan ilaçlar organlara zarar verir, küçük dostumuza zaman kaybettirir. Bakımlarını yaparken nelere dikkat etmeliyiz.? Mutlaka yemesini, dışkısını, yaşam ortamını, size verdiği cevapları, keyifli olmasını her gün kontrol etmeli, temiz ortam hazırlamalı, suyunu temiz tutmalıyız. Belirli sıklıkla elimize almalı, ağırlık kaybı, güçsüzlük, tüylerinde yapışma, arkasında dışkı kalıntısı var mı kontrol etmeliyiz. Fark ettiğiniz olumsuzluk olursa mutlaka hekime götürmelisiniz.